2019. február 27., szerda

Teljes kiőrlésű, hajdinás keksz


Egy végtelenül egyszerű kekszet hozok ma, ami elég gyakran készül nálunk mostanában, ha valami egészséges nassolni valóra vágynánk. Önmagában is finom, de kedvünk szerint csokiba is márthatjuk.

Hozzávalók:

- 6 dkg hajdinaliszt
- 13 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt
- 1 csipet só
- 1/2 tk sütőpor
- 1 tk őrölt fahéj
- 2 tojás
- 10 dkg eritrit
- 4 ek kókuszolaj

Elkészítés:

Egy tálba szórjuk a liszteket és elkeverjük a sóval, a fahéjjal és a sütőporral.

Egy másik tálba kézi habverővel elkeverjük a tojásokat az eritrittel. Nem kell kihabosítani, csak egyneművé keverni. A kókuszolajat is hozzákeverjük, végül pedig több részletben hozzáadjuk a lisztes keveréket is, és összegyúrjuk.

Folpackba csomagoljuk és 1 órát hűtőbe pihentetjük.

Ezután enyhén lisztes felületen kb. 3 mm vékonyra nyújtjuk, majd tetszőleges kiszúróval kiszaggatjuk.

Sütőpapírral bélelt tepsire rakosgatjuk a kekszeket, majd előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 8-10 perc alatt készre sütjük. A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően változhat.

Megj.: Vigyázzunk, hogy ne süssük túl, mert akkor nagyon kemény lesz a keksz! Mivel barna a tészta, így nehezebb észrevenni, hogy mikor kezd barnulni a széle (a világos kekszekkel ellentétben), ezért 7-8 perc után ellenőrizzük le. A sütőből kivéve még puha a keksz, de hűlés közben szilárdul.

A sütőből kivéve 5 percet a tepsin pihentetjük, majd rácsra téve teljesen kihűtjük.

Ezen alkalommal én 4x4 cm-es kiszúrót használtam, és így 68 darab kekszem lett.
Máskor 5 cm-es kerek kiszúrót használtam, és akkor 48 db keksz lett.

2019. február 25., hétfő

Sült paprikás karfiolfasírt


Ha valami könnyed, húsmentes ételre vágynátok, ajánlom az alábbi recept alapján elkészült sült paprikás karfiolfasírt kipróbálását. Egy kicsit furcsának tűnhet a sült paprika és karfiol párosítása, de megéri elkészíteni, mert tényleg finom. A karfiol és paprika lehet fagyasztott is, de akár friss zöldségekből is készíthetjük. Bármilyen szósszal, mártással kínálhatjuk, de akár saláták mellé is tökéletes választás lehet.

Hozzávalók:

- 45 dkg karfiol
- 21 dkg sült kápia paprika (3 nagyobb darab)
- 10 dkg telemea sajt (vagy bármilyen kemény sajt)
- 1 tojás
- 1 ek olíva olaj
- 2 ek szezámmag
- 4 ek zabpehelyliszt
- 2 ek apróra vágott petrezselyemzöld
- só, bors, édes kömény

Megj: A telemea az egyik legkedveltebb és egyben legismertebb román sajtfajta. Félpuha, fehér sajt, amolyan feta jellegű, amit kezdetben juhtejből, ma már tehéntejből, sőt kecske és bivalytejből is készítik sós lében érlelve. Minél hosszabb ideig tartják a sós lében, annál sósabb lesz a sajt. Ha netán fogyasztáskor túl sósnak vélnék, áztassuk ki tiszta vízben.

Elkészítés: 

Ha friss kápia paprikát használunk, akkor előbb megmossuk és szárazra töröljük, majd sütőlapon vagy a sütőben megsütjük. Ha jól megsült, megsózzuk, letakarjuk és félretesszük 10-15 percre, így sokkal könnyebben lehet majd lehúzni a héját.
Ha már annyira meghűlt, hogy megtudjuk fogni, akkor a vizes kagyló fölött a száránál megfogjuk a paprikát és meghámozzuk. Közben a vízsugár alá lógatjuk, így sokkal könnyebben és jobban megtudjuk tisztítani az égett héjtól.

Abban az esetben, ha előre fagyasztott sült paprikát használunk, akkor megvárjuk amíg teljesen kiolvad, majd a csumákat és magokat eltávolítjuk, és egy szitában téve lecsepegtetjük. Ezután felvágjuk apró kockákra.

A karfiolt megtisztítjuk, rózsáira szedjük és megmossuk, majd sós vízben puhára főzzük. Leszűrjük és villával összetörtjük, majd teljesen kihűtjük.

Egy nagyobb tálba tesszük, majd hozzáadjuk az apróra vágott és kinyomkodott sült paprikát. Ráreszeljük kis lyukú reszelőn a telemeát, párszor átkavarjuk, majd hozzáadjuk a szezámmagot, a tojást, az olajat, az apróra vágott petrezselyemzöldet, és fűszerezzük sóval, borssal és édes köménnyel. Alaposan összekavarjuk, majd a zabpehelyliszttel jól eldolgozzuk. Fóliával letakarjuk és 30 percre hűtőbe tesszük. 

A hűtőből kivéve ha túl lágynak találjuk, kevés zabpehelyliszttel még szikkasztjuk. Itt megjegyezném, hogy a massza egy kicsit lágy és nehezebben is formázható.

Olajos kézzel megformázzuk a gombócokat és sütőpapírral bélelt tepsire rakosgatjuk. Egy kicsit lelapítjuk, majd egy olajos ecsettel lekenjük a fasírtok tetejét.

180 fokra előmelegített sütőben, 30-35 perc alatt készre sütjük. Félidőnél megfordítjuk a fasírtokat, lekenjük olajjal a tetejüket, majd készre sütjük.
A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően változhat!

Bármilyen mártogatóssal, salátával kínálhatjuk.

18 darab 40 grammos (sütés előtt mérve) fasírt lesz ebből az adagból.


Recept ötlete innen.

2019. február 22., péntek

Diós-almás zabkeksz


Akár diós-almás és fahéjas zabkeksznek is nevezhettem volna, hiszen jó bőven van benne ebből az általunk igen kedvelt fűszerből. Könnyű elkészíteni és diétázók is büntetlenül ehetik. Ha nem fogtuk volna vissza magunkat, akár pillanatok alatt elfogyott volna ez a diós-almás zabkeksz. Kiváló reggeli vagy tízórai lehet, csak önmagában vagy egy bögre tej, akár joghurt kíséretében. :)

Hozzávalók:

- 10 dkg darált dió
- 22 dkg zabpehelyliszt (kávédarálón porrá darált zabpehely)
- 1 csipet só
- 10 eritrit (vagy cukor)
- 1 tk sütőpor
- 2,5 tk őrölt fahéj
- 10 dkg vaj
- 1 tojás
- 5 dkg apró szemű zabpehely
- 1 alma, pucolva és kis lyukú reszelőn lereszelve

Elkészítés:

A zabpehely kivételével, a többi száraz hozzávalót egy nagyobb tálba szórjuk és elkeverjük. A kockára vágott vajat elmorzsoljuk benne, majd a zabpelyhet is hozzáadjuk. Végül a tojással és a kis lyukú reszelőn lereszelt almával egyneművé dolgozzuk.
(Szükség esetén, a tészta állagán javíthatunk egy kevés zabpehelyliszttel vagy vízzel. Ha túl morzsalékos lenne és nem állna össze a tészta, akkor adjunk hozzá 1-2 tk vizet. Ugyanakkor ha túl ragacsos, akkor kevés zabpehelyliszt hozzáadásával elérhető a kívánt állag.)

Ezután folpackba csomagoljuk és 30 percet hűtőbe pihentetjük.

A hűtőből kivéve, 2 részre osztjuk a tésztát, majd enyhén lisztezett felületen kb. 4-5 mm vékonyra nyújtjuk. 5 cm átmérőjű kerek formával (vagy bármilyen tetszőleges formával) kiszaggatjuk. A leeső részeket összegyúrjuk, újra kinyújtjuk és kiszaggatjuk addig, amíg a tésztánk el nem fogy.

A kiszúrt kekszeket sütőpapíros tepsire rakosgatjuk, és 180 fokon kb. 10-12 perc alatt aranybarnára sütjük. Ha már a széle kezd barnulni, akkor kivehetjük a sütőből.
A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően változhat!

A tepsibe hagyjuk kihűlni, majd légmentesen záródó dobozba tároljuk.

49 darab diós-almás zabkeksz lett ebből az adagból.

2019. február 20., szerda

Egészséges hamburger házilag



Ahogy az előző bejegyzésemben említettem, máris hozom a kész hamburgert. :) Ez egy egészségesebb változat, ugyanis a zsömle teljes kiőrlésű lisztből készült, a húspogácsa csirkemellből és sütőben volt sütve, valamint friss zöldségek is kerültek bele és a finom szósz sem maradhatott el. A végeredmény önmagáért beszél ...... látványra nagyon gusztusos, csak úgy kínálja magát és nagyon finom is volt.

Hozzávalók:

A teljes kiőrlésű hamburgerzsemle receptjét és elkészítését az előző bejegyzésben olvashatod ide kattintva.

Ha mégis hagyományos hozzávalókból (finom búzaliszt) készítenéd a hamburgerzsemlét, akkor ide kattintva megtalálod a receptjét.

A húspogácsához a már közzétett sütőben sült csibefasírt receptjét használtuk, annyi különbséggel, hogy nagyobb gombócokra formáztuk. Csupán 8 részre osztottuk a masszát, majd formáztuk és sütöttük.

Friss zöldségként bármit használhatunk amit szeretünk. Mi friss retket, uborkát, paradicsomot és madársalátát (galambbegysaláta) tettünk bele.

A szószt is végtelen variációban elkésztetjük. Alább leírom, hogy nálunk hogy készült, de a hozzávalók mennyiségét lehet módosítani ízlésünk szerint. Nagyon finom lett, önmagában is kanalaztuk.

Hozzávalók a hamburgerszószhoz:

- 3 dl görög joghurt
- 1 ek mustár
- 2 ek házilag készített majonéz
- 1 ek Worchester-szósz
- 2-3 db apróra vágott savanyú uborka (nagyságától függően)
- 1 ek nagyon apróra vágott lila hagyma
- só, bors ízlés szerint

A szósz elkészítése roppant egyszerű. Minden hozzávalót egy nagyobb tálba teszünk és alaposan összekeverjük. Kóstoljuk meg, és szükség szerint ízesítjük még sóval és borssal.

A hamburger összeállítása:

Lényegében ez mindenki képzeletére van bízva, hogy mi kerül a két fél buci közé és milyen sorrendben.

A zsemlét ketté vágjuk, majd egy grillrácsos serpenyőben belső/vágott felüket enyhén megpirítjuk.

A zsemle alsó felét megkenjük szósszal, majd rátesszük a madársalátát, a vékony karikákra vágott retket és uborkát, és rá a húspogácsát. Erre teszünk egy jó adag szószt, majd paradicsom karikákat és újra salátát. Végül beborítjuk a zsemle tetejével, és máris tálaljuk.

Sütőben sült édesburgonyát kínáltunk mellé.

2019. február 18., hétfő

Teljes kiőrlésű hamburgerzsemle


A minap (igazából szilveszter után) a férjemnek hamburger ehetnéke támadt, s mivel gyorséttermekben nem járunk, itthon készítettünk el minden hozzávalót.
A mai bejegyzésben megmutatom a teljes kiőrlésű lisztből készült hamburgerzsemléket, majd a kész hamburgert hozom egy külön bejegyzésben, mert megérdemli. :)
A zsemle szép formás lett, ugyan egy kicsit tömött a bélzete, nem az a légies, mint a búza finomlisztből készült társai, de  finom volt, gyorsan elfogyott. Lehet nagyobb zsemléket is készíteni, ebben az esetben a megkelt tésztát ne 8 részre, hanem 5 vagy 6 egyenlő részre osszuk, majd formázzuk.

Megj: Ha hagyományos hozzávalókból készítenéd a hamburgerzsemlét, a receptjét ide kattintva olvashatod.

Hozzávalók:

- 1 tojás
- 1 tk só
- kb. 2,5 dl langyos kefír
- 20 dkg teljes kiőrlésű tönköly búzaliszt
- 20 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt
- 1 tk cukor
- 1 cs. instant élesztő
- 5 ek olívaolaj

Tetejét lekenni: - 1 mk víz + 1 tojássárga

Tetejét megszórni: - 2 ek szezámmag

Elkészítés:

Az olaj kivételével, a hozzávalókat a mixer táljába mérjük a megadott sorrendben.

A dagasztóhoroggal elkezdjük összedolgozni a tésztát, és amikor már a tészta összeállt, 2-3 részletben hozzáadjuk a olajat, mindig megvárva, hogy az előzőt beledolgozza a gép. Egy könnyen kezelhető tésztát kell kapjunk. (Szükség esetén, a tészta állagán javíthatunk egy kevés liszttel vagy kefirrel.)

Dagasztás után lezárjuk a gépet, majd a tésztából cipót formálunk és kiolajozott kelesztőtálba tesszük. Tetejét vékonyan lekenjük olajjal, letakarjuk és duplájára kelesztjük (kb. 45 perc).

Ezután a tésztát vékonyan olajozott felületre borítjuk és 8 egyforma részre (90 gramm/tésztadarab) vágjuk.

Mindegyik tésztadarabot egyenként óvatosan átgyúrjuk és megformázzuk a zsemléket, majd sütőpapírral bélelt tepsire rakosgatjuk.

Letakarjuk egy tiszta konyharuhával és duplájára kelesztjük.

Ezután lekenjük a vízzel hígított tojássárgával, és megszórjuk szezámmaggal.

Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 perc alatt készre sütjük.
A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően változhat!

2019. február 15., péntek

Csokiszalámi


Még tavaly nyáron, a nagy hőségben készült ez a csokiszalámi. Fellehet turbózni aszalványokkal, magvakkal, de én most kifogytam mindenből, így "csak" ez az egyszerű csokiszalámi készült. Így is nagyon finom, pláné ha jó minőségű csokit használunk hozzá. Könnyen elkészíthető, viszont annál nehezebb kivárni, amíg megdermed. Ajánlom az esti órákban készíteni, és akkor másnap reggelig lesz ideje megdermedni. Mi nem bírtuk kivárni, alig másfél órát volt csak a hűtőbe, és látszik is, hogy nem olyan szépek a szeletek. De ez minket nem zavart, alig vártuk, hogy megkóstolhassuk.

Hozzávalók:

- 12 dkg étcsokoládé
- 8 dkg tejcsokoládé
- 15 dkg vaj
- 30 dkg keksz (nálam zabkeksz)
- 5 dkg porcukor, vagy ízlés szerint
- 10 dkg darált dió

Elkészítés:

A vajat és csokoládét, alacsony lángon, állandó kevergetés mellet  felolvasztjuk.

20 dkg kekszet porrá darálunk, a többit pedig darabosra. Egy nagyon tálba szórjuk a porcukorral és dióval együtt, majd a vajas csoki keverékkel egyneművé keverjük.
Szükség esetén az állagán javíthatunk plusz kekszmorzsával/dióval vagy tejjel. 
Fontos, hogy a massza ne legyen folyós, ugyanakkor túl morzsalékos, szétesős sem. 

Amikor egyneművé keverjük még egy kicsit lágy a massza, de ahogy hűlni fog, szépen megdermed.

A masszát két részre osztjuk, majd folpackra öntve 2 rudat formázunk belőle.

Szorosan betekerjük a fóliába, még egyengetünk rajta, hogy szép formás legyen, majd hűtőbe tesszük legalább 3-4 órára. Mi nem vártuk ki ezt az időt sem, és látszik rajta, hogy még nem volt teljesen megkeményedve amikor szeleteltem.

Ha kellően megkeményedett, kivesszük a fóliából és porcukorba hempergetjük. Éles késsel szeleteljük.

2019. február 12., kedd

Sült paprikás csicseriborsókrém


Van még pár csomag fagyasztott sült paprika a mélyhűtőben, és gondoltam kipróbálom ezt a Neánál látott sült paprikás csicseriborsókrémet. Úgyis szeretjük a különféle házilag készített szendvicskrémeket, és biztos voltam, hogy ez is kedvünkre való lesz. Az eredeti recepttől eltértem egy keveset, nekünk nagyon ízlett ez a változat is.
Gyorsan az asztalra varázsolható ez a szendvicskrém, ha valami finomat és egészségeset szeretnénk reggelire vagy vacsorára. Mi frissen sült teljes kiőrlésű magvas kenyérrel fogyasztottuk, és zöldségeket kínáltam mellé. Finom, laktató és egészséges is.

Hozzávalók:

- 26 dkg csicseriborsó (konzerv)
- 1 cikk fokhagyma
- 1 ek paradicsompaszta
- 4 db sült kápia paprika (26 dkg)
- 15 dkg sűrű görög joghurt
- 1 tk frissen facsart citromlé
- 1 tk chilipehely
- só, bors ízlés szerint

Elkészítés:

Ha friss paprikát használunk, akkor előbb megmossuk és szárazra töröljük a paprikákat, majd sütőlapon vagy a sütőben megsütjük. Ha jól megsült, megsózzuk, letakarjuk és félretesszük 10-15 percre, így sokkal könnyebben lehet majd lehúzni a héját.
Ha már annyira meghűlt, hogy megtudjuk fogni, akkor a vizes kagyló fölött a száránál megfogjuk a paprikát és meghámozzuk. Közben a vízsugár alá lógatjuk, így sokkal könnyebben és jobban megtudjuk tisztítani az égett héjtól.

Mivel én fagyasztott sült paprikát használtam, megvártam amíg teljesen kiolvadt, majd mindegyiket kimagoztam és egy szitában tettem, hogy lecsepegjen.

Leöntjük a csicseriborsó levét, majd szűrőbe téve hideg vízzel leöblítjük és hagyjuk lecsepegni.

Minden hozzávalót egy magas falú edénybe teszünk, és botmixerrel krémesre turmixoljuk. Azonnal is fogyasztható, de érdemes pár órára hűtőbe tenni, hogy az ízek összeérjenek.

Tipp: Ha nincs csicseriborsód, de mégis szeretnél sült paprika krémet készíteni, itt találsz receptet hozzá.

Más sült paprikás receptek:

Sült paprikás galuska, paradicsomos csirke combbal
Szélesmetélt sült paprika szósszal és szalonna pörccel

2019. február 7., csütörtök

Teljes kiőrlésű magvas párna



Az utóbbi időben egyre ritkábban vásárolunk kenyeret és pékárút a boltból. Nem az igaziak, alig élvezhetőek, másnapra már szinte ehetetlenek. Így ha időm engedi, igyekszem itthon elkésziteni a mindennapit. Legutóbb ezt a teljes kiőrlésű magvas párnát készítettem, és annyira ízlett még a férjemnek is, hogy most már harmadik hete, hogy csak ezt készítem. Ha van dagasztógépünk, szinte semmi munka sincs vele, hisz a gép elvégzi a nehezebb munkát, aztán csak ki kell várni amíg megkel, majd megsül.
Ajánlom, hogy ti is készítsetek otthon péksütiket, a család biztos díjazni fogja, és nem utolsó sorban, tudjuk pontosan, hogy mi kerül bele.

Hozzávalók a tésztához:

- 3 dl aludttej
- 1 db M-es tojás
- 1,5 tk (tengeri) só
- 20,5 dkg teljes kiőrlésű tönköly búzaliszt
- 26 dkg teljes kiőrlésű  búzaliszt
- 1 tk cukor
- 1 cs. instant élesztő
- 4 ek kókuszolaj vagy 5 ek olíva/napraforgó olaj
- 5 dkg magkeverék (tökmag, napraforgómag, szezámmag, lenmag)

Tetejét lekenni:

- 1 tojássárga
- 1 tk tejfől

Tetejét megszórni:

- 2 dkg magkeverék ((tökmag, napraforgómag, szezámmag, lenmag))
- 1 tk egész mákszem

Elkészítés:

2,5 dl langyos aludttejet a mixer táljába öntünk, majd hozzáadjuk az egész tojást, rászórjuk a sót, majd a liszteket, a cukrot és az instant élesztőt is.
A dagasztóhoroggal elkezdjük összedolgozni a tésztát, majd szükség esetén, több részletben hozzáadjuk a megmaradt 0,5 dl aludttejet is. Amikor már a tészta összeállt, kanalanként hozzáadjuk a kókuszolajat, mindig megvárva, hogy az előzőt beledolgozza a gép. Végezetül hozzáadjuk a magkeveréket is.
Egy közepesen kemény, könnyen kezelhető tésztát kell kapjunk. (Szükség esetén, a tészta állagán javíthatunk egy kevés liszttel vagy aludttejjel.)

Dagasztás után lezárjuk a gépet, majd a tésztából cipót formálunk és kelesztőtálba tesszük. Tetejét vékonyan lekenjük olajjal, letakarjuk és duplájára kelesztjük.

A megkelt tésztát enyhén olajozott felületen óvatosan átgyúrjuk, majd tenyerünkkel kb. másfél ujjnyi vastagságú téglalappá lapítjuk.
Megj: Ha magasabb párnákat szeretnénk, akkor legalább 2 ujjnyi vastagra nyújtjuk a tésztát.

8 egyenlő részre vágjuk, és sütőpapíros tepsire rakosgatjuk.

Letakarjuk egy tiszta konyharuhával, és 25 percig pihentetjük.

Ezután lekenjük a tejfölös tojássárgával, majd bőven megszórjuk a magkeverékkel.

180 fokra előmelegített sütőben kb. 20-25 perc alatt aranybarnára sütjük.
A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően változhat!

2019. február 5., kedd

Narancsos - mustáros babfőzelék


Ez a narancsos - mustáros babfőzelék egy példa arra, hogy egy hétköznapi alapanyagból, hogy lehet kihozni a maximumot, és egy különleges fogást készíteni. Eddig is szerettük a babból készült ételeket, de ez a narancsos-mustáros babfőzelék mindent felülmúlt. Nagyon finomra sikeredett.
Az eredeti receptben római köményt írt, de én véletlenül édes köményt tettem bele. Ajánlom kipróbálni ezzel a fűszerrel is. Lehet hígabbra vagy sűrűbbre is készíteni a babfőzeléket, ki hogy szereti jobban.

Hozzávalók 4 főre:

- 50 dkg száraz gyöngybab
- 4 ek olíva olaj
- 1 közepes fej vöröshagyma
- 2-3 gerezd fokhagyma, vagy ízlés szerint
- 1 mk édeskömény
- 1 l zöldségalaplé
- 1 kezeletlen narancs reszelt héja és leve
- 2 tk mustár
- 2 tk só
- 1 mk őrölt bors
- 1 tk füstölt paprika
- chilipehely, ízlés szerint
- 1 csokor petrezselyemzöld

Elkészítés:

Egy serpenyőbe felhevítjük az olajat, majd a finomra vágott hagymát üvegesre pároljuk benne. Hozzáadjuk az áttört fokhagymát és az édes köményt, párszor átkavarjuk, majd a babot is hozzákeverjük.
Alaposan összeforgatjuk, és ráöntjük a zöldségalaplevet jól elkavarva, majd fedő alatt, közepes lángon puhára főzzük. Időnként megkeverjük, nehogy leégjen, és a főzési idő felénél sózzuk, borsozzuk és a megszórjuk füstölt paprikával.

Amikor megpuhult a bab, kiveszünk pár evőkanálnyit és botmixerrel krémesre turmixoljuk. Mivel mi nem szeretjük a nagyon leves főzeléket, ezért 6 evőkanálnyi alapot vettem ki, és ezt turmixoltam le.
Minél sűrűbbre szeretnénk, annál több alapot pépesítsünk, értelemszerűen ha hígabbra szeretnénk, akkor csupán 2-3 evőkanálnyit.

A pépesített babkrémet visszaöntjük az alaphoz, és ezzel sűrűsítjük be.

A mustárt simára keverjük a narancslével, majd a reszelt narancshéjjal együtt belekavarjuk az alapba. Rászórunk 2 evőkanál apróra vágott petrezselyemzöldet, ízlés szerint csilipelyhet, és összeforraljuk.

Kóstolás után ízesíthetjük még sóval, borssal.


2019. február 1., péntek

Diós - csokoládés banánszelet


Egy egyszerű diós - csokoládés banánszelet a hétvégére. Különlegessége, hogy nem finomliszttel, hanem hajdinaliszttel készült. Nincs sok csokoládé benne, de még így is jól ellensúlyozza a hajdinaliszt jellegzetes erős ízét. Nagyon finom. :)
Ha nálatok is van pár darab megbarnult héjú és megpuhult húsú banán, készítsétek el ezt a diós - csokoládés banánszeletet. Akár muffin formába is adagolhatjátok vagy püspökkenyér formába is süthetitek.

Hozzávalók:

- 30 dkg banánpép (kb. 3-4 érett banán)
- 10 dkg eritrit (vagy 8 dkg cukor)
- 5 ek kókuszolaj (vagy 6 ek vaj)
- 1 tk vanília esszencia
- 2 nagy tojás
- 17 dkg hajdinaliszt
- 1 csipet só
- 1 tk szódabikarbóna
- 1/2 tk őrölt fahéj
- 6 dkg dió
- 4 dkg étcsokoládé pasztilla

Elkészítés:

Egy száraz serpenyőbe a diót megpirítjuk, majd durvára vágjuk.

A lisztet elkeverjük a sóval, a fahéjjal, a szódabikarbónával és a durvára vágott dióval.

A banánokat villával pépesítjük, majd elkeverjük az eritrittel, a vaníliával és kókuszolajjal.
Hozzáadjuk egyenként a tojásokat, mindig megvárva, hogy az előzőt beledolgozza.
Ezután több részletben hozzákeverjük a lisztes keveréket, és egynemű masszává dolgozzuk. Végül a csokoládé pasztillát (vagy darabolt csokoládét) is belekeverjük.

Sütőpapírral bélelt tepsibe (24x20 cm) simítjuk, és 5 percet pihentetjük.

Ezután előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 25-30 perc alatt készre sütjük. Végezzünk tűpróbát!
A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően változhat! Végezzünk tűpróbát!

Kihűtjük, porított eritrittel megszórjuk és szeleteljük.